REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
KGHM z kolejną wielką inwestycją na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
KGHM z kolejną wielką inwestycją na Dolnym Śląsku
– Budowa trzech nowych szybów ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości KGHM, regionu i polskiej gospodarki. Umożliwi dostęp do strategicznych zasobów, pozwalając wzmocnić pozycję Polski w globalnej grze surowcowej. Nowe inwestycje poprawią także komfort i bezpieczeństwo pracy załogi i zagwarantują stabilne funkcjonowanie Spółki w kolejnych dekadach – powiedział Andrzej Szydło, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. – Prace przy szybach Retków i Gaworzyce przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Trzeci rzut kapeluszem zamyka kluczowy etap przygotowań i potwierdza, że realizujemy zapowiadane inwestycje w bardzo dobrym tempie – dodał Andrzej Szydło.
[Gdynia] Baltiq Plaza gotowaartykuł
Pokaż artykuł
[Gdynia] Baltiq Plaza gotowa
Zakończyła się budowa niezwykłego budynku przy ulicy Świętojańskiej 43-45 w Gdyni. W Baltiq Plaza –...
[Warszawa] Największy lokal handlowy Solca Residence sprzedanyartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Największy lokal handlowy Solca Residence sprzedany
Skomercjalizowany został największy lokal użytkowy stołecznego wielofunkcyjnego kompleksu apartament...
Na Międzyodrzu w Szczecinie zostanie wybudowana Sedina Apartamenty z marinąartykuł
Pokaż artykuł
Na Międzyodrzu w Szczecinie zostanie wybudowana Sedina Apartamenty z mariną
Gorzowski Budnex zrealizuje kolejną inwestycję w Szczecinie. Osiedle Sedina Apartamenty powstanie na...
Osiedle Europejskie w Gorzowie Wielkopolskim rozrasta sięartykuł
Pokaż artykuł
Osiedle Europejskie w Gorzowie Wielkopolskim rozrasta się
Firma Budnex wprowadziła do sprzedaży kolejny etap Osiedla Europejskiego. To jedna z najdynamiczniej...
Miasto Kraków kupiło 9,2 ha od dewelopera. Zamiast kolejnych mieszkań powstanie zielona przestrzeń służąca wszystkim mieszkańcom [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Miasto Kraków kupiło 9,2 ha od dewelopera. Zamiast kolejnych mieszkań powstanie zielona przestrzeń służąca wszystkim mieszkańcom [FILM]
Miasto kupiło od spółki Kraków City Park 49 działek o łącznej powierzchni ok. 9,2 ha. Tereny znajdują się w obszarze użytku ekologicznego „Zakrzówek”, pomiędzy ul. Wyłom a ul. św. Jacka. Choć miejscowy plan dopuszczał w części z nich zabudowę wielorodzinną, dziś zyskują nowe przeznaczenie – jako przestrzeń zielona służąca wszystkim mieszkańcom.
[Warszawa] Czy warto wynajmować, kiedy można kupić tanio własne „m”?artykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Czy warto wynajmować, kiedy można kupić tanio własne „m”?
Do zakupu wymarzonego mieszkania przymierzamy się z coraz większą ostrożnością, a młode pokolenie 20...
[Wrocław] Mieszkańcy i aktywiści nie chcą nowych bloków na Maślicach. Co na to magistrat?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Mieszkańcy i aktywiści nie chcą nowych bloków na Maślicach. Co na to magistrat?
– Magistrat chce dopuścić do budowy osiedli na ponad 10 tys. mieszkańców w rejonie ul. Koziej n...
[Wrocław] Miasto wydłuża trasę tramwaju na Nowy Dwór. Jest koncepcjaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Miasto wydłuża trasę tramwaju na Nowy Dwór. Jest koncepcja
Jak informują przedstawiciele magistratu, jest już gotowa koncepcja wydłużenia trasy tramwajowej na...
Kampus biurowy Forest wśród najpiękniejszych ogrodów Warszawy [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kampus biurowy Forest wśród najpiękniejszych ogrodów Warszawy [ZDJĘCIA]
Jury konkursu „Warszawa w kwiatach” organizowanego przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy nagrodziło kampus biurowy HB Reavis w kategorii „Aranżacja zieleni”. W otulonym zielenią Forest bujna roślinność występuje na dwóch poziomach – otwartym dla pieszych dziedzińcu w parterze oraz w ogrodzie na dachu. Ogród na dachu przy Burakowskiej 14 dostępny jest bezpłatnie dla każdego i otwarty codziennie od rana do późnych godzin wieczornych.
Jeszcze więcej zielonych wiat przystankowych w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Jeszcze więcej zielonych wiat przystankowych w Warszawie
W wielkim mieście, jakim jest Warszawa, nigdy za wiele miejsc, w których rośnie zieleń. Dlatego w 2024 roku – na życzenie mieszkańców, którzy głosowali w budżecie obywatelskim – aż 90 wiat przystankowych pokryje się rozchodnikiem.
W Rzeszowie otworzono pierwsze scentralizowane Centrum Operacji Bezpieczeństwa w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W Rzeszowie otworzono pierwsze scentralizowane Centrum Operacji Bezpieczeństwa w Polsce
Kolejna inwestycja w stolicy Podkarpacia. Urząd Miasta Rzeszów oraz ComCERT z Grupy Asseco ogłosiły uruchomienie Centrum Operacji Cyberbezpieczeństwa (ang. SOC – Security Operation Center). Komórka swym zasięgiem obejmie Miejską Sieć Teleinformatyczną, z której poza UM korzystają m.in. Miejski Zarząd Dróg, Zarząd Transportu Miejskiego oraz Miejska Administracja Targowisk i Parkingów. Jest to pierwsza w Polsce tego typu scentralizowana jednostka świadcząca usługi monitorowania, reagowania i zapobiegania cyberincydentom na rzecz podlegających miastu podmiotów.
WARS zatrudni część zwalnianych pracowników z PKP CARGO artykuł
Pokaż artykuł
WARS zatrudni część zwalnianych pracowników z PKP CARGO
Dobra informacja. Kolejna firma zdecydowała się pomóc w restrukturyzacji PKP CARGO i przejmie część zwalnianych z tej kolejowej spółki pracowników. PKP CARGO S.A. w restrukturyzacji i WARS S.A. 5 sierpnia 2024 roku podpisały List Intencyjny w sprawie zatrudniania pracowników PKP CARGO S.A. WARS S.A. jest firmą usługową w przewozach pasażerskich, obsługującą podróżnych w wagonach restauracyjnych, barowych i hotelowych.
Enklawa Zwierzyniecinwestycja
Pokaż inwestycję
Enklawa Zwierzyniec
Kraków, Pylna 26
 Co cztery kamienice, to nie jedna. Tak rewitalizacja zmienia ul. Rewolucji 1905 r.artykuł
Pokaż artykuł
Co cztery kamienice, to nie jedna. Tak rewitalizacja zmienia ul. Rewolucji 1905 r.
Kończy się kompleksowa modernizacja czterech kamienic przy ul. Rewolucji 1905 r. Budynki pod numerami 13, 15, 17 i 29 odzyskają dawny blask. Powstaną w nich mieszkania, lokale usługowe i biznesowe, świetlice środowiskowe i miejsca do sąsiedzkich spotkań.
Peakside z kolejną inwestycją – tym razem w Trójmieście. Nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Peakside z kolejną inwestycją – tym razem w Trójmieście. Nowe miejsca pracy
Peakside Capital Advisors przygotowuje realizację projektu magazynowego na terenie trójmiejskiej aglomeracji. Nowoczesny miejski park logistyczny powstanie w Przejazdowie (gmina Prusz Gdański, powiat gdański), nieopodal węzła Gdańsk Wschód, łączącego trasę S7 z centrum Gdańska. Projekt dostarczy dwie hale o łącznej powierzchni ponad 20 000 mkw., a rozmiary oferowanych modułów będą zaczynać się od 1 700 metrów kwadratowych Oddanie inwestycji do użytkowania planowane jest na lato 2026 r.
Czy Świnoujście zacznie pić wodę z Bałtyku? Technologia jak z krajów walczących z susząartykuł
Pokaż artykuł
Czy Świnoujście zacznie pić wodę z Bałtyku? Technologia jak z krajów walczących z suszą
Świnoujście od lat zmaga się z rosnącym zapotrzebowaniem na wodę pitną. W sezonie letnim, gdy liczba turystów gwałtownie wzrasta, lokalny system wodociągowy pracuje na granicy swoich możliwości. Odpowiedzią na te wyzwania jest budowa nowoczesnej Stacji Uzdatniania Wody „Wydrzany II”, która ma zapewnić miastu stabilność dostaw na kolejne dekady.
Hiszpański deweloper zrealizuje nową inwestycję mieszkaniową we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Hiszpański deweloper zrealizuje nową inwestycję mieszkaniową we Wrocławiu
Stolica Dolnego Śląska cieszy się dużym zainteresowaniem deweloperów. Tym razem dogęści się zabudowa wrocławskich Maślic. Na sprzedanych przez Gminę Wrocław w październiku ubiegłego roku działkach przy ulicy Reszelskiej (boczna ul. Królewieckiej) powstanie kolejne duże osiedle mieszkaniowe w tej części miasta. Inwestycja powstanie na jednym z najdrożej sprzedanych terenów miejskich w ostatnich miesiącach.
Miasto Wrocław rozbuduje kolejną szkołę podstawową [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Miasto Wrocław rozbuduje kolejną szkołę podstawową [WIZUALIZACJE]
Miasto Wrocław nie zwalnia tempa z realizacją nowych inwestycji. We wtorek, 11 czerwca podpisano umowę na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 6 przy ulicy Gorlickiej 25 na osiedlu Psie Pole-Zawidawie. Uczniowie dostaną przede wszystkim nowy budynek o funkcji sportowej i dydaktycznej, który zastąpi niewymiarową salę gimnastyczną. Będzie także remont boiska. Dotychczasowy budynek szkoły zyska nową elewację i będzie dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, wyremontowane zostanie też boisko zewnętrzne.
[śląskie] Jaworzno: Lubera: Jestem pełen nadziei na podpisanie umowy z Rafakoartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Jaworzno: Lubera: Jestem pełen nadziei na podpisanie umowy z Rafako
– Ważność oferty konsorcjum Rafako została przedłużona do końca kwietnia. Najpóźniej w tym okre...
REKLAMA